Amgen Inc. opublikowała rekomendowaną publiczną ofertę gotówkową dla akcjonariuszy Nuevolution AB w zakresie sprzedaży wszystkich akcji Nuevolution na rzecz Amgen. Cena to 32,50 koron szwedzkich za akcję. W trakcie początkowego okresu przyjęcia, który dobiegł końca 4 lipca 2019 r., udziałowcy Nuevolution, dysponujący ok. 97,6% całkowitej liczbie wydanych akcji i głosów, przyjęli ofertę.

W ramach oddzielnej oferty Amgen – skierowanej do posiadaczy warrantów wydanych przez Nuevolution uczestnikom programów zachętowych wdrożonych przez Nuevolution (warranty) – doszło do sprzedaży wszystkich 5.109.254 warrantów wydanych w ramach programów. Łącznie papiery wartościowe objęte sprzedażą przez akcjonariuszy i posiadaczy warrantów w ramach oferty i oferty warrantowej odpowiadają ok. 97,8% całkowitej liczby akcji i głosów w Nuevolution.

W związku z ogłoszeniem wyniku oferty, 8 lipca 2019 r. firma Amgen ogłosiła bezwarunkowość oferty i przedłużyła okres przyjęcia do 24 lipca 2019 r., dając tym samym pozostałym udziałowcom Nuevolution możliwość przyjęcia oferty.

Z końcem przedłużonego okresu przyjęcia, 24 lipca 2019 r. udziałowcy będący w posiadaniu dodatkowych 230.932 udziałów i głosów w Nuevolution, co odpowiada około 0,47% wszystkich akcji i głosów, zaakceptowali ofertę.

Po zakończeniu przedłużonego okresu przyjęcia firma Amgen kontroluje 48.544.156 akcji i głosów, co odpowiada około 98% wszystkich akcji i głosów w Nuevolution.

Amgen nie przedłuży już okresu przyjęcia i oferta jest niniejszym zamknięta. Rozliczenie za pozostałe udziały sprzedane w przedłużonym okresie przyjęcia ma nastąpić dnia lub w okolicy dnia 31 lipca 2019 r. – czytamy w komunikacie.

Firma Amgen rozpoczęła proces przymusowej sprzedaży pozostałych akcji Nuevolution, które nie zostały sprzedane w ramach oferty. Udziały Nuevolution zostały wycofane z giełdy Nasdaq Stockholm. Ostatnim dniem obrotu akcji był 26 lipca 2019 r.

Amgen Inc. to amerykańska firma biofarmaceutyczna z siedzibą w Thousand Oaks w Kalifornii, założona w 1980 r. Centra dystrybucyjne koncernu znajdują się w Kentucky, Kalifornii i Holandii. Firma posiada ok. 200 zakładów wytwórczych, badawczych, administracyjnych, dystrybucyjnych i in.

Nuevolution to skandynawska firma biofarmaceutyczna zajmująca się opracowywaniem leków w zakresie onkologii i przewlekłych chorób zapalnych, jak stwardnienie rozsiane (MS), reumatoidalne zapalenie stawów (RA), łuszczyca (PsO), zaogniona stłuszczenie wątroby (NASH) i przewlekłe zapalenie jelita grubego lub jelita (IBD).

Red. (źródło: PAP)

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/biotechnologia-w-polskich-przedsiebiorstwach/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA