Decyzją Rady Nadzorczej z dnia 17 stycznia b.r. Łukasz M. Urban zastąpi Henryka Lewczuka na stanowisku prezesa zarządu BioMaxima S.A, spółki notowanej na giełdzie NewConnect, działającej na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Dotychczasowy prezes BioMaxima, Henryk Lewczuk, pozostanie w spółce na stanowisku wiceprezesa zarządu.

Łukasz M. Urban, do tej pory pełnił funkcję wiceprezesa zarządu BioMaxima, nadzorując obszar mikrobiologii. Wcześniej był związany z BIOCORP Polska Sp. z o.o. – firmą wyspecjalizowaną w dynamicznie rosnącym segmencie mikrobiologii przemysłowej, która w grudniu 2016 r. połączyła się z BioMaxima.

– Po połączeniu z BIOCORP i zakupie spółek rumuńskich, BioMaxima posiada ogromny potencjał do dalszego rozwoju zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dzięki rozszerzeniu portfolio produktowego, w 2017 r. dotrzemy z naszym asortymentem do nowych odbiorców, a naszym obecnym kontrahentom będziemy mogli zaoferować szerszy wachlarz produktów. Wszystko to, w połączeniu z inwestycjami, które będą realizowane w tym roku, umożliwi spółce wzrost przychodów i wskaźników efektywności operacyjnej, co będzie skutkowało polepszeniem rentowności BioMaxima – mówi Łukasz M. Urban, nowo wybrany prezes zarządu BioMaxima S.A

Oprócz mikrobiologii, BioMaxima posiada ofertę szeroko rozumianej analityki klinicznej, co czyni firmę partnerem na ponad 60 rynkach na całym świecie, gdzie sprzedawane są jej produkty.

– Prowadzimy intensywne prace badawczo-rozwojowe, dzięki którym co roku mamy możliwość poszerzenia oferty o kolejne pozycje, ostatnio informowaliśmy o otrzymanych dotacjach unijnych na opracowanie nowych testów do oznaczania lekowrażliwości oraz na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego – wyjaśnia Łukasz M. Urban.

BioMaxima S.A. to notowana na NewConnect firma działająca na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest jednym z dwóch krajowych producentów odczynników do diagnostyki in vitro, a także producentem szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych, jak m.in. Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog. Emitent zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA