Biomed Lublin uzyskał potwierdzenie pozytywnych wyników szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10, co oznacza dopuszczenie do obrotu i możliwość sprzedaży zbadanej serii preparatu.

W styczniu 2016 r. producent farmaceutyków powiadomił prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych o czasowym wstrzymaniu obrotu szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10. Zlecono przeprowadzenie powtórnych badań kontrolnych produktu przez niezależny instytut badawczy.

W ciągu czterech minionych miesięcy prowadzono intensywne działania mające na celu zlikwidowanie problemu, związanego z nieosiąganiem przez szczepionkę przeciwgruźliczą jednego z parametrów w badaniach prowadzanych przez niezależny instytut badawczy. Na dopuszczenie czekało 125 tys. szczepionek.

Mamy podstawy twierdzić, że problem jest rozwiązany. Z ogłoszeniem pełnego powrotu do normalnej produkcji musimy jednak poczekać na osiągnięcie powtarzalności w osiąganiu pozytywnych wyników jakościowych. Będzie miało to miejsce na początku III kwartału 2019 r. – mówi Marcin Piróg, prezes Biomedu.

Jak informuje spółka, popyt na produkty znacząco przekracza jej możliwości produkcyjne, dlatego Biomed dokonał inwestycji zwiększających moce produkcyjne na liniach BCG i distreptazy.

Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. to firma z ponad siedemdziesięcioletnią tradycją. Jest producentem m.in. szczepionek, probiotyków i odczynników laboratoryjnych, stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych. Jako jedyna polska firma zajmuje się frakcjonowaniem osocza. Spółka jest notowana na głównym rynku GPW w Warszawie od stycznia 2015 r.

Red.

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/biomed-potroi-moce-produkcyjne-lekow-onkologicznych/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA