Przedstawiciele zarządu Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli spotkali się z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko. Jak zapewniają, przełamali pierwsze lody w kwestii wprowadzenia duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia – czytamy na stronie rp.pl.

Celem spotkania było zapoznanie wiceszefowej resortu zdrowia z metodą duchowego uzdrawiania, która, według przedstawicieli PSDU, nie jest w Ministerstwie Zdrowia wystarczająco dobrze znana.

Polskie Stowarzyszenie Duchowych Uzdrowicieli zostało zarejestrowane w 2007 r. Zrzesza uzdrowicieli, którzy “działają na rzecz niesienia pomocy poprzez duchowe uzdrawianie”.

Największym majątkiem PSDU i podstawową wartością jest: rozwój duchowy jego członków oraz ich umiejętności, wiedza i działanie na rzecz wspierania osób potrzebujących regeneracji zdrowia na wszystkich poziomach – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w tej sprawie:

Wczesną wiosną 2017 r. Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli w biurze poselskim w Bochni w ramach dyżuru poselskiego. Temat rozmowy nie był wcześniej ustalany.
Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko w trakcie rozmowy poinformowała, że NFZ finansuje świadczenia opieki zdrowotnej, które zostały zakwalifikowane do wykazu świadczeń gwarantowanych na zasadach określonych w ustawie. Poinformowała również, że realizując politykę zdrowotną państwa, minister zdrowia kieruje się zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM) – dowodów takich dostarczają wyniki badań eksperymentalnych oraz badań obserwacyjnych, jak i zasadami oceny technologii medycznych (HTA), co zapewnia przejrzystość i racjonalność podejmowanych decyzji o alokacji środków publicznych. Brak jest takich dowodów w odniesieniu do metod wskazywanych przez PTDS, o czym przedstawiciele stowarzyszenia zostali poinformowani podczas spotkania.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami gwarantowane świadczenia opieki zdrowotnej są udzielane zgodnie ze wskazaniami wiedzy medycznej z wykorzystaniem metod diagnostyczno-terapeutycznych innych niż stosowane w medycynie niekonwencjonalnej, ludowej lub orientalnej.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA