E-recepty wystawia ponad 3,5 tys. lekarzy i 600 placówek medycznych w całej Polsce. Wdrożenie e-recepty we wszystkich gabinetach ma nastąpić 1 stycznia 2020 r. Od 1 stycznia 2019 r. e-recepty można realizować w każdej aptece na ternie naszego kraju.

E-recepta to przede wszystkim wygoda dla pacjenta, resort zdrowia wymienia takie zalety, jak: nie można jej zgubić, zniszczyć, jest zawsze czytelna i dostępna w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), można zrealizować tylko wybrane pozycje lub kupić np. jedno z trzech opakowań.

W Polsce do tej pory wystawiono ponad 1,3 mln recept elektronicznych. Najstarszy pacjent, któremu wystawiono e-receptę, miał 99 lat, najmłodszy przyszedł na świat w tym roku.

Od 1 stycznia każdej aptece można taką receptę zrealizować. Teraz do końca tego roku pracujemy nad tym, aby były one wystawiane we wszystkich gabinetach lekarskich. To jest duża praca, wymagająca współpracy z wieloma interesariuszami: z samorządem lekarskim, dyrektorami placówek, informatykami, osobami, które odpowiadają za to, że w każdym gabinecie pojawi się komputer i możliwość wystawiania e-recepty – informuje wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA