EMC Instytut Medyczny zmuszony został do dokonania w 2018 r. zmian organizacyjnych, zarówno w grupie, jak i w poszczególnych jednostkach. Spowodowane było to głównie niedoborem kard medycznych.

Zmiany dotyczyły szpitali w Świebodzicach, Piasecznie i Kamieniu Pomorskim. Polegały na zamknięciu oddziałów chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa oraz neonatologii.

Wstrzymano procedury akwizycyjne, kontynuowano natomiast inwestycje budowlane w Lubinie, Katowicach, Kowarach i Piasecznie, a także wdrażanie tzw. metodologii szczupłego zarządzania (lean management), czego pierwszym etapem był szpital w Lubinie. Obecnie proces kontynuowany jest w Piasecznie i Wrocławiu oraz w 21 przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej.

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży Grupy Kapitałowej EMC za rok 2018 wyniosły 337 mln 796 tys. zł, rok wcześniej – 306 mln 823 tys. zł. 87 proc. przychodów w 2018 r. przyniosły kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Za rok 2018 Grupa odnotowała stratę netto w wysokości 16 mln 693 tys. zł, rok wcześniej – 1 mln 452 tys. zł.

EMC prowadzi w Polsce 10 szpitali i 26 przychodni. Świadczy usługi na rzecz przeszło miliona mieszkańców z województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Wszystkie placówki znalazły się w działającej od 1 października 2017 r. sieci szpitali.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Czytaj:

Szpital powiatowy w Sławnie w kłopotach

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA