Gabinety stomatologiczne wracają do szkół, w ramach programu polityki zdrowotnej, przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia. 29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Zakliczynie wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko wzięła udział w uroczystym otwarciu gabinetu stomatologicznego. Gabinet dzięki ministerialnym środkom finansowym wyposażony został w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do świadczenia usług dentystycznych.

W ubiegłym roku pieniądze z programu otrzymały trzy gminy z Małopolski. Na wyposażenie gabinetu i zakup wysokiej jakości sprzętu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie Ministerstwo Zdrowa przekazało 48 tys. 617 zł. Gmina Zakliczyn na remont pomieszczeń wyłożyła 42 tys. 630 zł.

Głównym celem programu „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach” jest m.in. objęcie jak najliczniejszej grupy uczniów opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej. W ramach programu utworzono 41 gabinetów dentystycznych w szkołach, głównie w mniejszych miejscowościach, w których dostępność do świadczeń stomatologicznych jest utrudniona.

Pozwoli to na objęcie opieką stomatologiczną nie tylko uczniów szkoły, w której powstał gabinet, ale także dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, uczęszczających do innych szkół. Program, oprócz środków na wyposażenie gabinetów dentystycznych, zapewnił także środki na program edukacyjny dotyczący higieny jamy ustnej, skierowany do uczniów oraz ich rodziców – informuje resort zdrowia.

Red.

Czytaj:

NIK – opieka stomatologiczna dzieci i młodzieży

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA