Mapy potrzeb zdrowotnych są dostępne na platformie internetowej – Baza Analiz Systemowych i Wdrożeniowych. Została ona zrealizowana w formie aplikacji webowej, a dostęp do niej odbywa się przez przeglądarkę internetową i nie wymaga logowania – informuje resort zdrowia.

Mapy potrzeb zdrowotnych mają za cel ułatwienie użytkownikom dostępu do danych oraz ich samodzielnego wykorzystania. Możliwe jest porównywanie poszczególnych elementów systemu i zestawianie wybranych okresów czy rodzajów świadczeń.

Mapy potrzeb zdrowotnych zostały opublikowane po raz ostatni w formie obszernych dokumentów, udostępnianych w formacie pdf poprzez stronę internetową mpz.mz.gov.pl, w grudniu 2018 roku. Od bieżącego roku kolejne aktualizacje analiz będą udostępniane wyłącznie w bazie Ministerstwa Zdrowia

Obecnie na platformie dostępne są analizy w zakresie:

  • stanu i zasobów oddziałów szpitalnych za rok 2016 i 2017,
  • lecznictwa szpitalnego w zakresie grup chorób za rok 2014 i 2016,
  • demografii, umieralności, chorobowości, kadr medycznych i sprzętu za rok 2017.

Do końca 2019 r. planowane jest udostępnienie analiz specyficznych, odnoszących się do każdej z 30 grup chorób czy oddziału szpitalnego. Zostały one opracowane wspólnie z ekspertami medycznymi w ramach grup roboczych i opublikowane w dokumentach map potrzeb zdrowotnych. Rozpoczęły się także prace nad analizami opartymi na danych z Narodowego Funduszu Zdrowia za 2018 r.

Docelowo na platformie dostępne mają być wszystkie dane zawarte w dokumentach mapach potrzeb zdrowotnych opublikowanych do końca 2018 r. oraz późniejsze aktualizacje, wprowadzane bezpośrednio do tej aplikacji internetowej.

Red. (źródło: gov.pl/web/zdrowie)

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/mapy-potrzeb-zdrowotnych-2019-2021/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA