OncoArendi Therapeutics szuka partnerów do swoich programów badawczych. Rozmawia z firmami zainteresowanymi prawami globalnymi lub regionalnymi, np. dotyczącymi wyłącznie rynku azjatyckiego. Poszukuje też możliwości licencjonowania nowych cząsteczek, które mogłyby uzupełnić portfel programów badawczych B+R.

Programy to:

  • związek OATD-01 – inhibitor chitynaz, kandydat na lek w terapii chorób włóknieniowych o podłożu zapalnym, obecnie kończący fazę Ib rozwoju klinicznego;
  • związek OATD-02 – inhibitor arginazy, potencjalny lek w terapii chorób nowotworowych, w chwili obecnej znajdujący się w końcowym stadium formalnego rozwoju przedklinicznego.

Globalny rynek biotechnologiczny w ostatnich latach rośnie w coraz szybszym tempie – informuje spółka. Pojawia się wiele innowacyjnych koncepcji, w tym również w obszarze programów badawczych opartych o białka z rodziny deubikwitynaz – o potencjalnym zastosowaniu w szeregu różnych terapii, na przykład w terapiach przeciwnowotworowych. O oczekiwaniach związanych z inhibitorami deubikwitynaz w leczeniu chorób świadczy fakt, iż szereg firm biotechnologicznych średniej wielkości rozpoczęło badania w tym obszarze.

TW

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/oncoarendi-deklaracje-objecia-wszystkich-akcji-w-ipo/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA