Alior Bank [CPS] PL

PZU Zdrowie ogłosiło przejęcie 100 proc. udziałów w spółce Falck Centra Medyczne oraz w spółce NZOZ Starówka. To największa akwizycja polskiego operatora medycznego. Liczba placówek w sieci należącej do PZU wzrasta z 65 do 97.

Przejęte centra medyczne zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski. Łącznie pracuje w nich ponad 1100 osób. Transakcja jest uwarunkowana uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PZU Zdrowie rozwija sieć własnych placówek medycznych. Ponadto współpracuje z 2100 ośrodkami zdrowia w 500 miastach w całej Polsce. Z usług medycznych ubezpieczyciela korzysta już blisko 2,3 mln klientów. Przekłada się to na wzrost przychodów – w 2018 r. o 26 proc., do 575 mln zł.

Oprócz rozwoju infrastruktury, PZU Zdrowie wprowadza udogodnienia dla pacjentów korzystających z Opieki Medycznej PZU. Należą do nich: wizyta u internisty, lekarza rodzinnego i pediatry w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych, wizyta u specjalisty w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych oraz brak wymogu skierowań na konsultacje ze specjalistami.

Do dyspozycji pacjentów są takie kanały kontaktu, jak całodobowa infolinia, formularz www, SMS, chat, aplikacja mobilna.

Ubezpieczyciel uruchomił telekonsultacje medyczne, w trakcie których można omówić wyniki badań, poradzić się w sprawie niepokojących dolegliwości, dawkowania leków, otrzymać skierowanie na badania i receptę na leki, a także zapoznać się z profilaktyką zdrowotną. Telekonsultacje dostępne są w formie wideo i czatu, przez 7 dni w tygodniu.

PZU Zdrowie w 2018 r. wprowadził także nowe produkty ubezpieczeniowo-zdrowotne oraz dodatki do ubezpieczeń grupowych oferowanych przez PZU Życie.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA