Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze otrzyma od samorządu woj. lubuskiego ponad 1,9 mln zł na zakup sprzętu medycznego, m.in. na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego i Klinicznego Oddziału Onkologii.

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze ma już podpisaną w urzędzie marszałkowskim umowę na na dofinansowanie zakupu nowego sprzętu i wyposażenia.

W tym roku przeznaczamy na służbę zdrowia w woj. lubuskim aż 42 mln zł z budżetu samorządu i drugie tyle ze środków unijnych. To dwa razy więcej, niż w ub. roku – mówi marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Dotacja pozwoli także zakupić drobniejszy sprzęt, który jest szpitalowi bardzo potrzebny.

Zakupy sprzętowe, możliwe dzięki tej dotacji, będą spełnieniem oczekiwań i marzeń kadry medycznej naszego szpitala oraz pacjentów. W ostatnim czasie zatrudniliśmy wielu wysokiej klasy specjalistów. Dzięki tym zakupom będą mogli oni przeprowadzać zabiegi, których do tej pory się u nas nie wykonywało – ocenia prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Marek Działoszyński.

Centralny Blok Operacyjny będzie miał nowy aparat RTG z ramieniem C, który zastąpi mocno wyeksploatowany już sprzęt. Ponadto na blok trafią m.in.: narzędzia chirurgiczne do wykonywania zespoleń naczyń krwionośnych, narzędzia do mikrochirurgii krtani, narzędzia do chirurgii laserowej czy zestaw do endoskopii krtani i gardła.

Z kolei 430 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup wyposażenia dla Klinicznego Oddziału Onkologii. Dotacja obejmuje również ponad 940 tys. zł na sprzęt medyczny dla innych oddziałów lecznicy.

Łącznie, zgodnie z zawartą mową, szpital otrzyma od samorządu regionu 1,93 mln zł.

Red. (źródło: PAP)

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/najnizsze-wynagrodzenie-w-sluzbie-zdrowia-to-4200-zl/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA