TZMO Deutschland GmbH zakończyła inwestycję w Niemczech. Nowo wybudowana, piąta hala jest innowacyjnym, najnowocześniejszym w Grupie obiektem logistycznym. Wartość przedsięwzięcia to 7 mln euro.

Teren zakończonej inwestycji producenta materiałów opatrunkowych rozciąga się na 3800 mkw. Wielkość samej hali to 6.000 dodatkowych miejsc paletowych.

20 marca br. w TZMO Deutschland GmbH odbyło się uroczyste otwarcie najnowszego obiektu Grupy. Uczestniczyli w nim premier Landu Brandenburgia, Dietmar Woidke, oraz zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Mucha.

Cieszymy się, że udało się nam zrealizować planowo projekt inwestycyjny i chcemy jak najszybciej wdrożyć nową halę w pełen zakres działalności naszej firmy. Rozwój i rozbudowa siedziby w Biesenthal jest wynikiem wzrostu przedsiębiorczości i wzrostu pozycji TZMO Deutschland w Niemczech. Dzięki nowej hali spółka dobrze przygotowana jest na wyzwania, które czekają na nas w przyszłości – mówi Piotr Daszyński, dyrektor zarządzający TZMO Deutschland GmbH.
Brandenburgia jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji firm, dzięki dobrej infrastrukturze oraz wykwalifikowanym i zaangażowanym pracownikom. Nowa hala logistyczna TZMO oznacza nie tylko nowe miejsca pracy, ale jest również dowodem na gospodarcze zaangażowanie inwestycyjne obu stron, polskiej i niemieckiej, gdyż TZMO SA to firma polska inwestująca w Niemczech. Z dobrych stosunków sąsiedzkich korzystają zarówno Polska, jak i Brandenburgia – ocenia dr Dietmar Woidke, premier Rządu Landu Brandenburgii.

Przedsiębiorstwo państwowe Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstało w 1951 r. W Toruniu rozpoczęła się produkcja materiałów opatrunkowych na zamówienie Ministerstwa Obrony Narodowej i Centralnego Urzędu Zaopatrzenia Górnictwa. W połowie lat 60. firma zaczyna zdobywać rynki zagraniczne – produkty trafiają do państw europejskich i afrykańskich, a nawet do Wietnamu. W 1991 r. pracownicy przedsiębiorstwa oraz przedstawiciele środowiska akademickiego i medycznego tworzą spółkę akcyjną TZMO SA, na wykupionym od Skarbu Państwa majątku przedsiębiorstwa.

W 2003 r. rozpoczyna się produkcja wyrobów higienicznych we własnych, nowo wybudowanych zakładach w Rosji i na Ukrainie, w 2005 r. rusza produkcja wyrobów higienicznych i medycznych w fabryce w Indiach, w 20212 r. działalność biznesową rozwija TZMO USA Inc., z siedzibą w Atlancie, w 2013 r. Grupa kontynuuje inwestycje w 10 krajach: w Rosji, na Litwie, na Ukrainie, w Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, w USA, w Indiach i w Polsce, zaś w 2017 r. powstaje siedziba i centrum logistyczne TZMO Benelux w Holandii.

Red.

Czytaj:

10 największych zagrożeń zdrowotnych

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA