Jak poinformowano, zostały zawarte transakcje nabycia akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, będące wynikiem ogłoszonego 3 marca 2017 r. przez Korporację Inwestycyjną Polskiej Farmacji Sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Pelion S.A. W wyniku tych transakcji KIPF nabyła łącznie 6.918.865 akcji zwykłych na okaziciela łódzkiej spółki Pelion, notowanych na GPW.
Po wezwaniu ogłoszonym przez Korporację Inwestycyjną Polskiej Farmacji – spółkę Jacka Szwajcowskiego i Zbigniewa Molendy, założycieli Pelionu – operacja zakończyła się sukcesem i obaj właściciele mają ponad 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu .
W najbliższym czasie założyciele hurtowni farmaceutycznej i jednocześnie właściciela największej sieci aptek w kraju mają wycofać spółkę Pelion z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
Przypomnijmy, że w tym roku Andrzej Olszewski, główny akcjonariusz Farmacolu, ogłosił wezwanie na przymusowy wykup akcji czołowego dystrybutora leków. Po wezwaniu główni właściciele dysponują 21,18 mln akcji, czyli ponad 90 proc. wszystkich walorów spółki, dzięki czemu mogą przeprowadzić przymusowy wykup wszystkich pozostałych akcji w celu wycofania hurtowni z giełdy.
Na GPW nadal natomiast zamierza pozostawać Neuca.
– Nie myślimy o wyjściu z giełdy, mamy pomysł na biznes długoterminowy. Jesteśmy pewni tego, że rynek kapitałowy wpisuje się w naszą strategię – informuje Piotr Sucharski, prezes Neuca S.A.
TW