Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Udostępnij post:

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii w sektorze nauk biologicznych związanych z opracowywaniem nowych leków. Celem jest poprawa produktywności w procesie opracowywania i zwiększenie wydajności oraz szybkości wprowadzania na rynek nowych ratujących życie metod leczenia.

Tradycyjne metody odkrywania leków są procesochłonne i wymagają analizy ogromnych zbiorów literatury naukowej i danych klinicznych w celu uzyskania znaczących wniosków. Tradycyjne metody charakteryzują się znaczącymi kosztami i długim cyklem rozwoju, co wiąże się z wysokim odsetkiem niepowodzeń. Wykorzystując technologie generatywnej SI dzięki m.in. Cognizant, badacze kliniczni mogą sprawnie przeszukiwać obszerne zbiory danych, dokładniej przewidywać interakcje między składnikami leków i tworzyć nowe, realne ścieżki ich opracowywania.

– Generatywna SI, bardziej niż jakikolwiek inny przełom technologiczny w ostatnich dziesięcioleciach, ma potencjał zrewolucjonizowania sposobu, w jaki nowe produkty lecznicze są badane, opracowywane i wprowadzane na rynek, przyspieszając tworzenie przełomowych odkryć i czyniąc je bardziej dostępnymi dla wszystkich – mówi Anna Elango, wiceprezes Cognizant Core Technologies & Insights. – Dzięki współpracy z firmą NVIDIA Cognizant może zaoferować klientom z branży nauk biologicznych bezpieczną, odpowiedzialną i efektywną kosztowo drogę do realizacji tej wizji – dodaje.

Bazując na specjalistycznej wiedzy z zakresu nauk biologicznych i sztucznej inteligencji oraz wstępnie wytrenowanych charakterystycznych dla branży generatywnych modelach sztucznej inteligencji firmy NVIDIA oferowanych w ramach BioNeMo, spółka Cognizant zamierza udostępniać klientom pakiet usług tworzenia modeli, w tym wstępnie opracowane modele, najnowocześniejsze struktury i interfejsy API, które oferują klientom najszybszą ścieżkę do trenowania i dostosowywania modeli korporacyjnych przy użyciu ich własnych danych. Założeniem oferty jest umożliwienie takiej analizy przy ograniczonej konieczności interwencji manualnej w procesie przetwarzania danych oraz bez potrzeby pisania skomplikowanego kodu i budowania lub utrzymywania infrastruktury.

– Generatywna SI będzie stymulować kolejną falę wzrostu produktywności przedsiębiorstw w różnych branżach, dzięki platformie oprogramowania NVIDIA AI Enterprise – komentuje Alvin DaCosta, wiceprezes ds. globalnej organizacji partnerów konsultingowych w firmie NVIDIA. – Korzystając z NVIDIA BioNeMo, Cognizant pomoże zaoferować swoim klientom z obszaru nauk biologicznych zaawansowane, bezpieczne i niezawodne usługi SI w celu uzyskania poprawy wyników dzięki niestandardowym rozwiązaniom do opracowywania nowych leków – zaznacza.

Cognizant współpracuje z czołowymi międzynarodowymi przedsiębiorstwami z branży farmaceutycznej, biotechnologicznej i urządzeń medycznych, obejmując cały łańcuch wartości w dziedzinie nauk biologicznych, od badań i rozwoju po cyfrową opiekę zdrowotną. Działalność ta przyczynia się do zwiększenia możliwości branży w zakresie rozwoju nauki, poprawy uzyskiwanych przez pacjentów wyników i zwiększenia wartości biznesowej poprzez umożliwienie podejścia skoncentrowanego na pacjencie i skuteczniejszej interakcji z pracownikami służby zdrowia. Oferta Cognizant w zakresie nauk biologicznych wspomaga ponad 120 światowych linii produkcyjnych i ponad 18 mln pacjentów korzystających z produktów oferowanych przez producentów urządzeń medycznych.

Firma zamierza poszukiwać dodatkowych zastosowań, współpracując z NVIDIA w takich obszarach jak produkcja i inżynieria motoryzacyjna, gdzie sztuczna inteligencja posiada potencjał do zwiększenia produktywności, optymalizacji kosztów i szybszego wprowadzania innowacji na rynek. Jeszcze w tym roku Cognizant zamierza utworzyć Centrum Doskonałości NVIDIA SI, aby kontynuować innowacje z wykorzystaniem technologii NVIDIA, w tym platform NVIDIA Metropolis, NVIDIA Omniverse i NVIDIA AI Enterprise, które będą służyć klientom z różnych sektorów na całym świecie.

Cognizant tworzy nowoczesną działalność biznesową. Pomagamy naszym klientom w modernizacji technologii, tworzeniu na nowo procesów i transformacji doświadczeń, co pozwala im utrzymać przewagę w dynamicznie zmieniającym się świecie. Razem sprawiamy, że codzienne życie staje się lepsze. O tym, tym jak to robimy, można dowiedzieć się na stronie www.cognizant.com lub naszych profilach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...