Szczepionki przeciwko COVID-19 mają trafić do hurtowni farmaceutycznej Pharmalink. – Oczekujemy pierwszej partii szczepionek w styczniu – poinformowała w środę prezes łódzkiej hurtowni Renata Biel. Dodała, że firma jest przygotowana na spełnienie wszystkich wymogów związanych ze specyfiką tej szczepionki.

Szczepionki przeciwko COVID-19 mają trafić do polskich hurtowni farmaceutycznych, w tym do Pharmalink. W sobotę 26 grudnia do Polski ma dotrzeć pierwsze 10 tys. dawek szczepionki firm Pfizer i BioNTech. Transport z Belgii ma trafić do jednej ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych. W niedzielę rano wyruszy zaś do 72 tzw. szpitali węzłowych w kraju, w których rozpoczną się szczepienia pracowników służby zdrowia.

Następne partie szczepionek przyjadą do Polski w kolejnych dniach oraz po nowym roku, a jednym z podmiotów uczestniczącym w procesie magazynowania oraz przechowywania preparatu będzie należąca do spółki Pelion łódzka hurtownia farmaceutyczna Pharmalink.

– Oczekujemy pierwszej partii szczepionek w styczniu. Cały proces logistyczny jest bardzo szczegółowo opisany i zaplanowany przez Ministerstwo Zdrowia, Agencję Rezerw Materiałowych oraz nas jako dystrybutora – powiedziała Renata Biel.

Prezes hurtowni zapewniła, że Pharmalink przy dystrybucji szczepionki przeciw Covid-19 wykorzysta swoje bogate doświadczenie w tej dziedzinie i jest przygotowana na spełnienie wszystkich wymogów związanych ze specyfiką tej szczepionki.

– Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych firm dystrybucji farmaceutycznej. Wszelkie procesy związane z tą największą operacją logistyczną oparte są na szczegółowych wytycznych ARM. Najważniejsze jest ich dochowanie i tak jak w przypadku każdego leku – zachowanie właściwych temperatur – wyjaśniła prezes Biel.

Na początkowym etapie szczepionki mają być dystrybuowane do szpitali węzłowych w całej Polsce wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia. Transport do placówek medycznych ma odbywać się w samochodach przystosowanych do przewozu tego typu preparatów medycznych.

– Dostawy będą tak zaplanowane, żeby przebiegały bezproblemowo. Zapewni to bezpieczeństwo i terminowość dostaw – podkreśliła prezes Pharmalink.

Dostawy kolejnych partii szczepionek do hurtowni w Łodzi mają obywać się na bieżąco zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepień.

Red. (źródło: PAP)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ