Aflofarm w Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Udostępnij post:

Jedna z największych polskich firm farmaceutycznych została Partnerem Strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu – stowarzyszenia, którego celem jest upowszechnianie standardów CSR i rozwój tej koncepcji w Polsce. Aflofarm na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez dwie fundacje – lokalną „My Kochamy Pabianice” oraz ogólnopolską „Fundację Aflofarm”.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najstarszą i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Stowarzyszenie powstało w 2000 roku, posiada status organizacji pożytku publicznego. FOB prowadzi liczne działania umożliwiające dialog i wymianę doświadczeń w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju pomiędzy firmami, przedstawicielami władz publicznych, organizacjami pozarządowymi oraz środowiskiem akademickim.

Objęcie pozycji lidera na rynku produktów OTC (bez recepty) w Polsce sprawiły, że w 2017 r. Aflofarm rozszerzył działania społecznie również na skalę ogólnopolską. W tym celu powołana została do życia „Fundacja Aflofarm”, której zadaniem jest przede wszystkim realizacja ogólnopolskich kampanii profilaktycznych. Na początku roku Fundacja przeprowadziła pierwszą, antynikotynową kampanię społeczną pod nazwą „Nie Spal się na Starcie”. W jej ramach powstał film edukacyjny skierowany do młodych ludzi, stworzony wspólnie z telewizją Discovery. Ambasadorami kampanii zostali m.in. Izabella Krzan, Maciej „Gleba” Florek czy Siostry ADiHD.

– Sukces naszej akcji utwierdził nas w przekonaniu, że tego typu projekty mogą realnie wpłynąć na wybory młodych ludzi. Nasz spot promocyjny był emitowany we wszystkich stacjach telewizyjnych w kraju. Według analiz naszego domu mediowego, spot dotarł aż do 60% Polaków w grupie komercyjnej, a w tylko ciągu pierwszych tygodni od premiery obejrzało go ponad pół miliona użytkowników w Internecie. Już myślimy o kontynuacji naszej kampanii i realizacji kolejnych działań. Skala naszych przedsięwzięć w tym obszarze stale rośnie i stąd decyzja o dołączeniu do Forum Odpowiedzialnego Biznesu – mówi Tomasz Furman, prezes Fundacji Aflofarm.

W ramach Kampanii Nie Spal się na Starcie obecnie realizowany jest konkurs dla uczniów na najlepszy antynikotynowy film. Kampania została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Instytutu Centrum Onkologii czy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie.

Aflofarm jest polską firmą, działającą w sektorze ochrony zdrowia od niemal trzydziestu lat. Obecnie jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych na polskim rynku, liderem w segmencie produktów bez recepty, z takimi markami jak: Neosine, Pulneo, Desmoxan, Diohespan, Opokan, Inventum. Firma prowadzi działania mające na celu rozwój w zakresie produktów leczniczych (OTC i Rp), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. Wdraża nowe rozwiązania terapeutyczne, dopasowane do potrzeb pacjentów.  Aflofarm rozwija się także na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty firmy można kupić w 30 krajach na całym świecie. 

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...