Analizator hematologiczny dla seniorów PZ Cormay

Udostępnij post:

Spółka PZ Cormay zgłosiła analizator hematologiczny Hermes Senior w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce. Firma zamierza wprowadzać aparat do obrotu na rynku polskim i europejskim, a także rozpocząć procedurę zgłoszeniową lub rejestracyjną w krajach, w których jest to wymagane.

Projekt Hermes Senior to przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym dla Cormaya. W ocenie zarządu komercjalizacja tego urządzenia może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

W ubiegłym roku do zagranicznych odbiorców trafiły analizatory biochemiczne Equisse, rozpoczynając drugą fazę komercjalizacji urządzenia, w której będzie ono oferowane odbiorcom na całym świecie. Trwają prace nad nową wersją analizatora, który – zgodnie z planem – trafić ma do masowej sprzedaży w połowie 2019 r.

W ramach projektu Hermes Senior, przezwyciężywszy technologiczne wyzwania, które opóźniły komercjalizację analizatora, ponownie wkroczyliśmy w etap walidacji wewnętrznej. Jej pozytywne zakończenie pozwoli nam na niezwłoczną zewnętrzną walidację analizatora, której pozytywne zakończenie daje szansę na uzyskanie rejestracji urządzenia jeszcze w tym roku – ocenia Janusz Płocica, prezes PZ Cormay.

W październiku Cormay pozyskał z nowej emisji akcji 7 mln zł, które chce przeznaczyć na inwestycje w analizatory. PZ Cormay podpisał też aneks do listu intencyjnego w sprawie sprzedaży udziałów we włoskiej firmie Diesse Diagnostica Senese. Doprecyzowuje on wstępne warunki transakcji oraz przedłuża okres wyłączności na prowadzenie negocjacji do końca lutego 2019 r.

Podpisanie aneksu jest kolejnym etapem procesu, którego pozytywne rozstrzygnięcie może doprowadzić do sprzedaży przez Orphee udziałów w Diesse. Giełdowa spółka dysponuje pakietem 45 proc. udziałów w kapitale i zakładowym 50 proc. na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...