Należą do elity rodzimych miliarderów, bo zawdzięczają sukces udanej współpracy ze swoimi obecnymi lub byłymi małżonkami. Najbogatsze związane są z farmacją.

Najbardziej dochodowe biznesowe małżeństwo to Jerzy Starak i Anna Woźniak-Starak. Łącznie ich majątek „Forbes” wycenia na aż 3,3 mld zł. Ogromny majątek małżeństwu zapewnia firma Polpharma, która ma ponad 5-proc. udział w polskim rynku leków, produkując 200 mln opakowań leków rocznie. Od trzech lat Starakowie zarządzają również warszawską Polfą. Są właścicielami kilkunastu nieruchomości w Polsce i Europie. Anna Woźniak-Starak prowadzi także własny biznes – zarządza ekskluzywną restauracją „Belvedere” na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie.

Z kolei majątek Macieja i Małgorzaty Adamkiewiczów – liderów polskiego rynku farmaceutycznego, magazyn „Forbes” wycenia na 1,3 mld. „Wprost” wycenia, że 750 mln to portfel samej Małgorzaty Adamkiewicz. Wraz z mężem jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie. Bizneswomen ukończyła również Stockholm School of Economics Executive Educations. Adamkiewicz zarządza Grupą Adamed – polską firmą farmaceutyczno-biotechnologiczną, utworzoną w 1986 r. od podstaw na bazie polskiej myśli naukowej i własnych patentów (firmę założył jego ojciec). Dziś jest ona liderem na rynku farmaceutycznym, ma 94 patenty oraz eksportuje produkty do 55 krajów.

Zyta Olszewska, wraz z mężem Andrzejem, w 1999 roku założyła spółkę Farmacol, którą obecnie wspólnie w połowie kontrolują. Tylko w 2012 r. przychody Grupy Farmacol wyniosły 3,6 mld zł, a zysk netto 60,8 mln złotych. Zyta Olszewska jest absolwentką Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Krakowie. Swoją karierę zawodową zaczynała od pracy w aptece. Jej majątek wyceniany jest na 440 mln zł.

Źródło: se.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ