Finelf pozyskuje nowych udziałowców

Udostępnij post:

Digitree Group, technologiczna spółka poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, zgodnie z którą sprzedała udziały w Adepto i obejmie udziały w spółce Finelf. Zgodnie z umową inwestycyjną, Finelf nabył 100 proc. udziałów spółki Adepto, działającej w obszarze tzw. lead generation (proces pozyskiwania danych kontaktowych potencjalnych klientów, zwykle adresów e-mail, czy też numerów telefonów) oraz pośrednictwa finansowego w segmencie FinTech.

Adepto jest właścicielem serwisów: superloans.pl, bankipromocje.pl, a także udzielamy.pl. Prowadzi także własną sieć afiliacyjną, a także współpracuje z firmami pożyczkowymi, bankami oraz domami mediowymi.

Digitree Group, White Morecra Limited i OPOKA Q Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zdecydowały się sprzedać część posiadanych udziałów spółki Adepto, a pozostałą część wnieść jako wkład niepieniężny na pokrycie nowych, wyemitowanych na tę okoliczność udziałów Finelf. Tym samym wkrótce będą posiadać łącznie 12 proc. w kapitale zakładowym tej spółki.

Inwestycja ze strony Finelf w Adepto, objęcie udziałów w Finelf i dalsza współpraca z wykorzystaniem synergii operacyjnych umożliwi stworzenie wiodącego podmiotu na polskim rynku pośrednictwa finansowego online, a także rozwój biznesu na rynkach zagranicznych w oparciu o posiadane know-how – twierdzą zgodnie Bartłomiej Ignacek, prezes Adepto i Marcin Klukowski, prokurent, reprezentujący dotychczasowych udziałowców Adepto.

Możliwości przeprowadzenia transakcji oraz pozyskania nowych udziałowców z dużym doświadczeniem biznesowym traktuję jako sukces całego zespołu Finef. Jest to kolejny krok w stronę konsolidacji rynku oraz umocnienia naszej pozycji w Polsce – dodaje Stanisław Wolniewicz Duda, prezes Finelf.

Przypomnijmy, że spółka Finelf zajmuje się pośrednictwem usług i produktów z szeroko pojętej branży finansowej w Polsce, Hiszpanii i Meksyku. Spółka udziela wsparcia w wyborze produktów finansowych, jak: pożyczki gotówkowe, kredyty czy faktoring. Prowadzi działania w Internecie, korzystając m.in. z narzędzi marketingowych i lead generation, oferując klientom doradztwo i rozwiązania finansowe za pomocą takich marek, jak jedna z największych na polskim rynku porównywarek finansowych „Czerwona Skarbonka”, z której miesięcznie korzysta ponad 500 tys. użytkowników, nowatorska i dynamiczna porównywarka usług i produktów finansowych Money24, czy jedna z najstarszych porównywarek polskiej branży pożyczkowej – Chwilowo.pl. W ramach spółki rozwijany jest również projekt kontomierz.pl – aplikacja służąca do zarządzania domowymi finansami.

Zamierzamy dalej konsolidować rynek pośrednictwa finansowego online przez przejęcia. W dalszym ciągu poszukujemy atrakcyjnych firm z branży finansowej w Polsce i za granicą w celu realizacji naszej strategii. Obecnie prowadzimy już rozmowy w tym kierunku i spodziewamy się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału zamknąć transakcję o wartości kilku milionów złotych – mówi Stanisław Wolniewicz Duda.

Przejęcie udziałów Adepto pozwolić ma na bardziej dynamiczny rozwój Finelf, dalszą rozbudowę portfolio produktowo-usługowego oraz zwiększanie skali działania i wartości spółki. Tym samym Finelf pomnoży nie tylko kompetencje i zasoby, powyższe pozwoli również na lepszą monetyzację ruchu czy synergie organizacyjne.

Bliska współpraca obu spółek przełoży się na zwiększanie dotychczasowego potencjału i ich skali działalności. W konsekwencji, Finelf planuje osiągnięcie w 2022 roku skonsolidowanych przychodów powyżej 10 mln zł i uzyskanie wysokiej rentowności operacyjnej.

Cieszymy się, że kolejny raz możemy być częścią innowacyjnego przedsięwzięcia tym razem z pogranicza usług digital marketingu i FinTech. Wierzymy, że Finelf wykorzysta potencjał wywodzącej się z naszych struktur spółki Adepto, a za sprawą licznych synergii oraz połączenia kompetencji będzie się dynamicznie rozwijać i osiągać bardzo dobre wyniki w kolejnych latach. Jest to również szansa dla naszej Grupy na wygenerowanie dodatkowej wartości dla naszych Akcjonariuszy – dodaje Konrad Żaczek, prezes zarządu Digitree Group S.A.

 

Grupa Kapitałowa Digitree Group dostarcza efektywne rozwiązania digitalowe, które dzięki swojemu kompleksowemu charakterowi, odpowiadają na potrzeby klientów we wszystkich obszarach biznesu cyfrowego. Oferowane rozwiązania realizowane są dzięki autorskim narzędziom technologicznym, partnerstwu z globalnymi liderami technologii, własnym zasobom bazodanowym oraz wiedzy specjalistów.

Grupa posiada 17-letnie doświadczenie we wspieraniu procesów sprzedażowych. Zajmuje się doradztwem najskuteczniejszych narzędzi i rozwiązań, prowadząc klientów od celu po efekt, oraz odradzaniem tych mniej efektywnych dla danego rodzaju biznesu.

Finelf jest właścicielem serwisu czerwona-skarbonka.pl i jednym z liderów polskiego rynku pośrednictwa sprzedaży produktów finansowych online. Celem tej spółki jest konsolidacja rynku, umacnianie krajowej i rozwój międzynarodowej pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...