Firma genXone – testy na SARS CoV-2 finansowane ze środków NFZ

Udostępnij post:

Ministerstwo Zdrowia wpisało Laboratorium Diagnostyki Molekularnej genXone S.A. na listę laboratoriów obwodowych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS CoV-2. Spółka uzyskała w ten sposób możliwość w zakresie badań diagnostycznych finansowanych ze środków NFZ.

Firma genXone w Złotnikach jest spółką portfelową Medcamp S.A. Po decyzji Ministerstwa Zdrowia niezwłocznie rozpoczęła przyjmowanie próbek do badań od szpitali. Współpracuje w tym zakresie ze swoim partnerem strategicznym i zarazem największą siecią laboratoriów diagnostycznych w Polsce – spółką Diagnostyka.

Wpisanie laboratorium genXone na listę laboratoriów obwodowych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS CoV-2 stanowi bardzo ważny krok w kierunku rozwoju biznesu spółki. Uzyskała ona możliwość wsparcia publicznej służby zdrowia w zakresie wykonywania badań diagnostycznych w kierunku SARS CoV-2, finansowanych ze środków pochodzących z NFZ. Kolejnym etapem będzie zwiększenie przepustowości laboratorium, aby móc przeprowadzać jeszcze więcej badań próbek – mówi Cezary Ziarkowski, Prezes Zarządu Spółki Medcamp S.A.

Firma genXone działa w branży biotechnologicznej. Niedawno poinformowała o rozpoczęciu działań w zakresie wykonywania badań genetycznych w kierunku wykrywania koronawirusa SARS-Cov-2 (COVID-19). Wykonuje badania we współpracy ze swoim strategicznym partnerem – spółką Diagnostyka. Jest ona największą siecią laboratoriów diagnostycznych w Polsce.

W marcu genXone i Diagnostyka zawarły aneksy do umowy o współpracy. Zgodnie z nimi, Diagnostyka zobowiązała się wprowadzić do swojej oferty testy genXone wykrywające obecność SARS-Cov-2 (COVID-19). Są to badania przy użyciu metody Real Time RT-PCR. Po rozpoczęciu epidemii koronawirusa na świecie genXone S.A. opracowała i wdrożyła w swoim laboratorium wszystkie procedury do przeprowadzania testów. Obecnie są one zgodne ze standardami i wytycznymi WHO.

Aktualna przepustowość laboratorium genXone S.A. wynosi ok. 100 próbek na dobę. Ale jest możliwość jej zwiększenia w ciągu tygodnia do ok. 300 próbek na dobę.

Spółka genXone zamierza w pierwszej połowie 2020 r. zadebiutować na rynku NewConnect.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...