Grupa Nowy Szpital Holding S.A. rozwija w szpitalach w Świebodzinie i Kostrzynie  ofertę z zakresu opieki psychiatrycznej. Placówki wygrały konkursy ogłoszone przez NFZ na prowadzenie poradni z tego zakresu.

Od 1 lipca w lecznicy, którą Grupa Nowy Szpital uruchomiła w Kostrzynie, w ramach kontraktu z NFZ dostępna jest poradnia zdrowia psychicznego dla osób dorosłych. Pacjenci mogą liczyć na porady lekarskie, pomoc psychologa i psychoterapeuty. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie.

W czasie pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, ocenę stanu psychicznego, skieruje na badania psychologiczne lub diagnostyczne. Na podstawie zebranych informacji specjalista określi rozpoznanie i plan terapeutyczny, a podczas kolejnych wizyt kontrolnych oceni postępy leczenia. W określonych przypadkach pacjenci mogą otrzymać skierowanie na psychoterapię, która będzie prowadzona w ramach poradni Grupy Nowy Szpital.

Również z początkiem lipca w Świebodzinie rozpoczęła działalność poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu. Oferta poradni zawiera usługi diagnostyczne, terapeutyczne i kontrolne, konsultacje z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapię indywidualną i psychoedukację. Do poradni można zgłosić się bez skierowania.

Obie podpisane z NFZ umowy obowiązują do 2024 r.

Red.

Czytaj: 

https://forumfarmaceutyki.pl/grupa-nowy-szpital-informatyzuje-placowki-medyczne/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA