Jakie krople do oczu rekomendują farmaceuci?

Udostępnij post:

Po krople do oczu przychodzą do apteki przeciętnie 24 osoby tygodniowo. W tym czasie farmaceuci udzielają przeciętnie 15 rekomendacji dotyczących tego typu preparatów – wynika z badania GfK Recommendation Tracker Pharmacy.

Polecając krople do oczu farmaceuci kierują się najczęściej ich skutecznością (34 proc.), faktem, iż dany preparat nawilża gałkę oczną (33 proc.), jego niską ceną (27 proc.) oraz tym, że jest chętnie kupowany przez innych pacjentów (27 proc.).

W tegorocznym sezonie wiosennym farmaceuci najczęściej polecali krople do oczu Starazolin firmy Polpharma, które uzyskały ponad dwukrotną przewagę nad kolejnymi w rankingu preparatami: Zuma firmy S-Lab oraz Hyal-Drop Multi firmy Bausch + Lomb.

Na częste rekomendacje apteczne kropli Starazolin przełożyły się pozytywne oceny aktywności promocyjnych preparatu. Spośród wszystkich analizowanych produktów farmaceuci najlepiej ocenili działania realizowane przez przedstawicieli promujących preparat firmy Polpharma.

Wprowadzona od tego roku do badania analiza Customer Brand Relationships (CBR) pozwala na dokonanie przez farmaceutów emocjonalnej oceny marek, która pokazuje, na ile są oni związani z daną marką i jak przekłada się to na jej pozycję rynkową. Prowadząc różnego rodzaju aktywności promocyjne preparatu Starazolin, Polpharma buduje silne i pozytywne relacje z farmaceutami. Podobnie dzieje się w przypadku producenta kropli Hyal-Drop Multi czy Systane (Alcon). Jednak w kategorii kropli do oczu Polpharma jest w tym zakresie zdecydowanym liderem.

Kolejna innowacja w badaniu to Recent Brand Experience, czyli dokonywana przez farmaceutów jakościowa ocena ostatniego doświadczenia z serwisem oferowanym dla wybranych marek. W przypadku kropli do oczu najwyższy wynik uzyskał Starazolin. Na kolejnych miejscach znalazł się Systane oraz Zuma.

O badaniu

Wyniki pochodzą z badania GfK Recommendation Tracker Pharmacy (RT Pharmacy) przeprowadzonego metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviews) w czerwcu 2017 r. na próbie 180 farmaceutów. Fala badania objęła 6 kategorii: krople do oczu, preparaty na objawy alergii i zatoki, probiotyki, leki przeciwbólowe doustne oraz leki przeciwbólowe miejscowe. Badanie RT Pharmacy jest prowadzone cyklicznie od jesieni 2012 r. i obejmuje 20 kategorii preparatów OTC/suplementów diety.

Red. (źródło: GfK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...