Krka chce inwestować i zwiększać zatrudnienie

Udostępnij post:

Firma Krka odnotowała 80,3 mln euro skonsolidowanego zysku netto w okresie I-III kw. 2016 r., w porównaniu do 133,37 mln euro zysku w analogicznym okresie ub.r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 852,39 mln euro, wobec 863,3 mln euro rok wcześniej.

„Na sprzedaż denominowaną w euro wpłynął wyraźny spadek cen farmaceutyków na większości rynków, spowodowany obniżkami cen urzędowych oraz działaniami konkurencyjnych firm, jak również deprecjacja niektórych walut, szczególnie w Europie Wschodniej – informuje Krka.

Sprzedaż poza Słowenią osiągnęła wartość 788,5 mln euro, co stanowi 93 proc. całej sprzedaży Grupy w okresie 9 miesięcy br.

Zgodnie z założeniami Krka planuje zwiększyć skonsolidowane przychody do 1,22 mld euro w 2017 r. i liczy na wzrost zysku w stosunku do poziomu spodziewanego w tym roku. Ale zysk netto w 2016 r. ma spaść 1/3 w stosunku do wyniku z 2015 r.

Według planu inwestycje w 2017 r. mają nieznacznie przekroczyć 174 mln euro i będą przeznaczone głównie na modernizację obecnych zakładów produkcyjnych i infrastruktury. Zatrudnienia ma łącznie wzrosnąć o 3 proc., do ponad 11.400 osób. Nowi pracownicy mają być przyjmowani zarówno w Słowenii, jak i za granicą.

Grupa Krka to słoweńska firma farmaceutyczna. W kwietniu 2012 r. zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W Polsce Krka rozpoczęła działalność w 1974 r. Pierwsze kontakty handlowe odbywały się za pośrednictwem przedstawicielstwa Jugolek, z którym współpracowały wówczas jugosłowiańskie przedsiębiorstwa farmaceutyczne. Początkowo Krka koncentrowała się na współpracy z Centralą Farmaceutyczną Cefarm oraz centralą handlu zagranicznego importującą produkty farmaceutyczne Ciech-Polfa. Wiosną 1993 r. Krka, jako stuprocentowy udziałowiec, zarejestrowała przedsiębiorstwo Krka Polska Sp. z o.o.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...