Lek Sanofi na obniżanie poziomu cukru we krwi

Udostępnij post:

Cukrzyca i choroby układu sercowo-naczyniowego dotykają milionów ludzi na całym świecie, a wielu z tych chorych musi radzić sobie z wyzwaniami stawianymi przed nimi przez oba te rodzaje chorób jednocześnie. Wśród nowych leków Sanofi znajduje się preparat, którego celem terapeutycznym jest skuteczne obniżanie stężenia cukru we krwi. 

Soliqua zawiera insulinę glargine 100 jednostek/ml oraz liksysenatyd (należący do grupy agonistów GLP-1). Podawany jest we wstrzyknięciu raz na dobę za pomocą fabrycznie napełnionego wstrzykiwacza półautomatycznego. Jak informuje Sanofi, 100 jednostek/ml oraz 33 mcg/ml obniża średni poziom cukru we krwi (HbA1c) o 1,09–2,41 proc. po 30 tygodniach u dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2, którzy wcześniej leczeni byli 15–40 jednostkami insuliny bazalnej na dobę. 

– Obniżenie podwyższonego poziomu HbA1c to ważny cel terapeutyczny u pacjentów z cukrzycą. Analiza pokazała, że preparat Soliqua 100/33 może znacznie obniżać stężenie cukru we krwi i pomagać dorosłym pacjentom osiągnąć poziom HbA1c poniżej 7 proc., co jest zalecane, na przykład przez Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne, jako jeden z celów terapeutycznych w przypadku wielu dorosłych pacjentów z cukrzycą – mówi Riccardo Perfetti, wiceprezes i szef globalnego zespołu medycznego ds. cukrzycy firmy Sanofi. 

Preparat Soliqua został dopuszczony do obrotu w Stanach Zjednoczonych oraz w UE. W USA jest wskazany do stosowania w leczeniu pacjentów dorosłych z cukrzycą typu 2, u których insulina bazalna (poniżej 60 jednostek na dobę) lub liksysenatyd nie zapewniają właściwej kontroli choroby.

W UE preparat został zatwierdzony do stosowania w skojarzeniu z metforminą w celu skuteczniejszego wyrównania glikemii, jeśli nie jest ona kontrolowana samą metforminą albo metforminą skojarzoną z innym doustnym produktem leczniczym obniżającym stężenie glukozy lub z insuliną bazalną.

Red.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawa informacja. Byłoby świetnie, gdyby pacjenci mogli zamiast wstrzykiwania insuliny po prostu połknąć tabletkę. Jest to rozwiązanie na pewno znacznie wygodniejsze i mniej bolesne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...