Medycyna estetyczna firm Croma-Pharma i Hugel

Udostępnij post:

Firma Croma-Pharma GmbH wraz ze swoim partnerem biznesowym – firmą Hugel Inc. tworzą spółkę joint venture w celu komercjalizacji produktów z botulinotoksyną, wypełniaczem HA oraz nićmi PDO na terenie USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Croma Pharma to austriacka firma rodzinna z siedzibą w Leobendorf w pobliżu Wiednia. Specjalizuje się w przemysłowej produkcji strzykawek z kwasem hialuronowy, stosowanym w medycynie estetycznej, okulistyce i ortopedii. Zatrudnia ok. 350 osób na całym świecie, w tym w Australii, Brazylii, Niemczech, Francji, Kanadzie, Holandii, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii, Hiszpanii oraz w Polsce. Dystrybucja produktów Croma jest prowadzona w ponad 70 krajach.

Spółka joint venture zostanie założona wraz z koreańskim partnerem Cromy – firmą Hugel, Inc. Firma przekaże swoje prawa do dystrybucji Botulax (produktu z botulinotoksyną firmy Hugel) na terenie USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii oraz 100 proc. udziałów swoich kanadyjskich i australijskich spółek zależnych w zamian za 30 proc. udziałów w spółce joint venture.

Firma Hugel zainwestuje 90 mln dol. w gotówce i przyszłych zobowiązaniach oraz dokona zapisu na akcje odpowiadające 70 proc. udziałów w spółce joint venture. W wyniku tej transakcji spółka uzyska licencję wieczystą na produkty z wypełniaczem HA oraz nićmi PDO firmy Croma, a także produkt z botulinotoksyną firmy Hugel na wspomnianych obszarach.

Spółka ta będzie odpowiedzialna za rozwój i komercjalizację produktów z wypełniaczem HA i nićmi PDO firmy Croma oraz produktem z botulinotoksyną firmy Hugel na terenie USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, a także za wszystkie działania kliniczne, regulujące i marketingowe, mające na celu zapewnienie udanego startu wyrobów w tych krajach. Ponadto spółka joint venture będzie współpracować z firmą Croma w zakresie działań marketingowych w Europie w celu zapewnienia powodzenia wypuszczenia na rynek.

Dzięki współpracy z firmą Hugel na tych największych rynkach zabiegów estetycznych pokonujemy kolejną przeszkodę procesu naszego międzynarodowego rozwoju, a jednocześnie zacieśniamy nasz z nią związek. Obie firmy wiele zyskają na doświadczeniach zdobytych razem w Ameryce Północnej i Australii. Croma i Hugel będą kontynuowały zacieśnianie współpracy w oparciu o wzajemne zaufanie – mówi Andreas Prinz, dyrektor zarządzający firmy Croma.
Ameryka to olbrzymi rynek, który stanowi główną część światowego rynku zbytu botulinotoksyny. To pierwszy krok naszego rozwoju międzynarodowego i dzięki niemu planujemy dodatkowo wzmocnić naszą światową pozycję przy współpracy z naszym wieloletnim partnerem, firmą Croma – ocenia Jihoon Sohn, CEO firmy Hugel.

Croma-Pharma GmbH utworzona została w 1976 r. w Austrii. Jest to rodzinna firma specjalizująca się w produkcji przemysłowej strzykawek z kwasem hialuronowym do zastosowań w medycynie estetycznej, okulistyce i ortopedii. Firma posiada 12 międzynarodowych spółek handlowych i prowadzi dystrybucję swoich produktów do ponad 70 krajów. W ramach swojej sieci sprzedaży oferuje produkty pod własną marką do minimalnie inwazyjnej medycyny estetycznej. Oprócz szerokiej oferty wypełniaczy HA w własnych zakładów produkcyjnych, firma prowadzi również sprzedaż nici liftingujących PDO, systemu plazmy bogatej w płytki (PRP) oraz personalizowanych technologii pielęgnacji skóry na swoich podstawowych rynkach strategicznych.

Hugel to firma biofarmaceutyczna tworząca i produkująca preparaty z botulinotoksyną i wypełniaczem HA, stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, ale również w lecznictwie. Botulax jest obecnie sprzedawany do 26 krajów na całym świecie. Ponadto Botulax pojawi się na największych rynkach świata – amerykańskim i europejskim, a niebawem również chińskim. The Chaeum (Dermalax), produkt z wypełniaczem HA firmy Hugel, jest eksportowany do 14 krajów i niebawem zostanie zatwierdzony w kolejnych 6, w tym w Chinach, Brazylii i Chile.

Red. (źródło: Croma-Pharma GmbH)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...