Nestmedic negocjuje z partnerami w 20 krajach

Udostępnij post:

Nestmedic otrzymała w kwietniu 2019 r. pierwsze zamówienie od fińskiego dystrybutora firmy Steripolar Oy, w ramach zawartej w 2018 r. umowy dystrybucji na dostawę urządzeń i usług, na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w Helsinkach (Helsinki University Hospital).

Zamówienie obejmuje dostawę urządzeń Pregnabit, licencji na korzystanie z platformy telemedycznej Pregnabit (umowa abonamentowa) wraz ze zleceniem na usługi dostosowania funkcjonalności platformy Pregnabit do potrzeb HUS. Urządzenia zostaną dostarczone w maju, natomiast datą uruchomienia systemu Pregnabit jest czerwiec 2019 r.

W kwietniu 2019 r., wspólnie z lokalnym partnerem z Nigerii, firmą Health Cross Global Medical Solutions Company Limited, przedstawiciel spółki przeprowadził cykl prezentacji systemu telemedycznego Pregnabit odwiedzając najważniejsze jednostki medyczne w Lagos i Abuji. W trakcie przeprowadzonych 18 prezentacji, z systemem telemedycznym Pregnabit miało okazję zapoznać się ponad 150 nigeryjskich lekarzy i położnych specjalizujących się na co dzień w opiece nad pacjentkami ciężarnymi.

Duże zainteresowanie telemedycznym systemem Pregnabit w Nigerii przełożyło się na sprzedaż pierwszych urządzeń demonstracyjnych Pregnabit, które będą wykorzystane do wypracowania finalnych modeli współpracy z lokalnymi placówkami medycznymi.

W kwietniu, w ramach realizacji strategii ekspansji zagranicznej, kontynuowano rozmowy z potencjalnymi partnerami z rynków zagranicznych. Obecnie spółka prowadzi negocjacje z partnerami z ok. 20 rynków zagranicznych (min. USA, Australii, Włoch, Irlandii, Portugalii czy wybranych krajów arabskich). Zgodnie z przyjętą strategią otwarcie rozmów na wielu rynkach wpływa pozytywnie na dywersyfikację ryzyka przesunięcia czasowego wejścia na poszczególne rynki.

Rozwój sprzedaży krajowej

W kwietniu 2019 r. Spółka kontynuowała rozmowy z prywatnymi i publicznymi placówkami medycznymi w celu wprowadzenia usługi teleKTG do ich oferty medycznej. Przygotowywano także oferty i umowy pilotażowe dla kolejnych dużych placówek medycznych.

Pregnabit na rynku polskim

W kwietniu 2019 r. Spółka udostępniała na rynku polskim 48 urządzeń, z których 45 funkcjonowało w formule komercyjnej. Łącznie, za pomocą systemu Pregnabit, przeprowadzono w kwietniu 208 badań, a od początku roku 958 badań.

Badania i rozwój

Zespół badawczy spółki prowadził badania toru dźwiękowego urządzenia Pregnabit, czego wynikiem będzie jeszcze lepsza jakość brzmienia w trakcie badania KTG. Spółka rozpoczęła budowę aplikacji mobilnej dla lekarzy i położnych, której zadaniem jest prowadzenie badań z ich równoległym wizualizowaniem w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona czy tabletu.

Rozpoczęto także przygotowania do rozwoju platformy telemedycznej, która istotnie poszerzy zakres funkcjonalności w stosunku do obecnego oprogramowania, opierając się na potrzebach i wytycznych naszych obecnych oraz przyszłych klientów. Rozwój systemu umożliwi realizację kolejnych modeli operacyjnych oraz wdrażanie nowych usług, istotnych pod kątem ekspansji zagranicznej.

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną, działającą w obszarze telemedycyny i digital health. W ramach prowadzonej działalności produkuje i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG) – system Pregnabit. Od 12.06.2017 r. Spółka notowana jest w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku New Connect.

Red. (źródło: Nestmedic)

Czytaj:

https://pharmaexpress.pl/nestmedic-system-pregnabit-trafi-do-placowek-medycznych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...