Neuca – ponad 2 mld zł przychodów w I kw. 2018

Udostępnij post:

Grupa Neuca w pierwszym kwartale 2018 roku odnotowała wzrost przychodów o 8 proc., czyli do 2,16 mld zł. Grupa w tym czasie wypracowała także 31,8 mln zł zysku netto, czyli 5 proc. więcej niż przed rokiem.

Neuca kontynuowała inwestycje w obszarze biznesów pacjenckich. W pierwszym kwartale 2018 r. sieć przychodni Świat Zdrowia powiększyła się o kolejną przychodnię lekarską i liczy obecnie 64 placówki, które obejmują opieką medyczną prawie 150 tys. osób.

Poza tym w kwietniu 2018 r. Grupa zainwestowała w firmę Clinmed Pharma, działającą w obszarze badań klinicznych w segmencie CRO.

Rozwijając nowe biznesy stawiamy na nowoczesne technologie, które otwierają nowe możliwości na rynku ochrony zdrowia. Nasze rozwiązanie telemedyczne Diabdis zyskuje coraz większe uznanie wśród diabetyków. Zwiększyliśmy również zaangażowanie w spółce Telemedycyna Polska, która otacza regularną teleopieką kardiologiczną ponad 3 tysiące Polaków. Misję ułatwienia dostępu do usług związanych z ochroną zdrowia realizujemy poprzez ortopedio.pl. Dzięki tej platformie internetowej jesteśmy w stanie zdalnie zaoferować Polakom sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny wraz ze specjalistyczną poradą fizjoterapeuty on-line – komentuje Piotr Sucharski, prezes zarządu Neuca S.A.

Grupa wzmocniła także pozycję lidera na rynku farmaceutycznym osiągając 29,4 proc. udziałów w branży hurtu aptecznego. W analogicznym okresie roku 2017 r. było to 29,1 proc.

Neuca intensywnie rozwija współpracę z farmaceutami w ramach programów aptecznych i rynkowych aktywności. Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. uczestniczyło w nich ponad 5660 aptek (38 proc. wszystkich aptek w kraju), w tym w programie Partner+ blisko 800 aptek (5 proc. aptek działających w Polsce).

W segmencie produktów własnych Neuca osiągnęła 7,9 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2018 r., czyli o 4 proc. więcej niż przed rokiem. Sprzedaż produktów własnych do aptek wzrosła w pierwszych trzech miesiącach o 28 proc. – do prawie 38 mln zł.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...