OncoArendi Therapeutics prezentował programy badawcze na zorganizowanej przez Biotechnology Innovation Organization międzynarodowej konferencji w Filadelfii, jednej z najważniejszych imprez branży biotechnologicznej i farmaceutycznej na świecie.

Spółka promowała swoje dwa najbardziej zaawansowane programy badawcze:

  • OATD-01 – inhibitor chitynaz, kandydat na lek w terapii chorób włóknieniowych o podłożu zapalnym, obecnie kończący fazę Ib rozwoju klinicznego;
  • OATD-02 – inhibitor arginazy, potencjalny lek w terapii chorób nowotworowych, obecnie znajdujący się w końcowym stadium formalnego rozwoju przedklinicznego.

Odbyło się 47 spotkań z firmami potencjalnie zainteresowanymi współpracą, w tym z przedstawicielami 10 z 20 największych globalnych firm farmaceutycznych, m.in.: Pfizer, Novartis, Roche, BMS oraz z kilkoma firmami z Chin. W efekcie tych spotkań spółka podpisała już dwie nowe umowy Confidential Disclosure Agreement.

Jak informuje OncoArendi, szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się efekty badań OATD-01 w modelu choroby NASH (ang. nonalcoholic steatohepatitis) – niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby prowadzącego do jej włóknienia, które wykazały wyraźne działanie terapeutyczne związku, we wszystkich aspektach patologii tej choroby. Według szacunków, niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby dotyka około 12% dorosłej populacji Stanów Zjednoczonych.

Model biznesowy OncoArendi Therapeutics S.A. polega na odkrywaniu i rozwoju nowych cząsteczek terapeutycznych, a następnie sprzedaży praw do opracowanych leków koncernom farmaceutycznym. Spółka rozwija projekty potencjalnych leków pierwszych (ang. first-in-class) lub najlepszych (ang. best-in-class) w swojej kategorii, które dotyczą chorób stanowiących obecnie niezaspokojone potrzeby medyczne.

TW

Czytaj:

https://forumfarmaceutyki.pl/oncoarendi-therapeutics-szuka-partnerow-biznesowych/

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA