Polpharma zajęła 2. miejsce na poziomie diamentowym w XI Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To najwyższa kategoria tegorocznego zestawienia, do której zakwalifikowało się tylko dziewięć firm – liderów w zakresie odpowiedzialności społecznej w Polsce. Pierwsze miejsce ex-equo zajęły Coca-Cola HBC i DB Schenker, trzecia pozycję – Orange Polska.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Jest on publikowany przez Dziennik Gazetę Prawną. Od 2007 r. tworzą go prof. Bolesław Rok, dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego – odpowiedzialny za merytoryczną stronę rankingu – oraz Jarosław Horodecki, zajmujący się analizą danych i przygotowaniem finalnych zestawień. Partnerem Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a za weryfikację odpowiada firma Deloitte.

– W tegorocznym Rankingu poszczególne firmy zostały ocenione w ramach trzech istotnych form CSR, opisanych poprzez trzy kolory. Firmy „kryształowe” koncentrują się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami, „platynowe” realizują przede wszystkim zasady zrównoważonego rozwoju, zaś „diamentowe” podejmują najważniejsze wyzwania w ramach odpowiedzialnych innowacji – mówi prof. dr hab. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego.

Polpharma od kilku lat znajduje się w gronie liderów odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju w Polsce. Firma realizuje Strategię Społecznej Odpowiedzialności, która opiera się na 3 filarach: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu oraz innowacje i rozwój wiedzy.

Łącznie w Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking nie tylko umożliwia porównanie wyników w różnych obszarach CSR pomiędzy poszczególnymi firmami, ale jest także jest instrumentem ułatwiającym uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu. W tym roku dodatkowo zwrócono uwagę na wyzwania podejmowane przez najlepsze firmy w ramach odpowiedzialnych innowacji.

Patrz: Ranking

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ