Ponad 15 tys. zakażeń koronawirusem w Niemczech. Gwałtowny wzrost w USA

Udostępnij post:

Do tej pory w Niemczech potwierdzono  ponad 15 15 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, 44 osoby zmarły – podała 19 marca późnym wieczorem agencja DPA, uwzględniając aktualne dane z wszystkich niemieckich krajów związkowych.

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii – ponad 4970, a także w Badenii-Wirtembergii – ponad 2740 i Bawarii – ponad 2280.

W całych Niemczech z powodu koronawirusa zmarły dotychczas 44 osoby. Kolejnych dwóch obywateli Niemiec zmarło w Egipcie, podczas wyjazdów turystycznych.

Wcześniej w czwartek Instytut Roberta Kocha poinformował, że zakażonych koronawirusem w RFN jest 10 999 osób, a niemieckie media podały informację o 31 zgonach.

Gwałtowny wzrost zakażeń w USA

USA/ Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w stanie Nowy Jork
Stan Nowy Jork odnotował gwałtowny wzrost potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W czwartek przybyło ich ponad 1700 i obecnie osób zainfekowanych jest tam ponad 4150.

Ostatni bilans oznacza, że od poniedziałku liczba zakażonych w tym stanie wrosła czterokrotnie. Zmarło co najmniej 29 osób, a hospitalizowano 777.

W samym mieście potwierdzono w czwartek 2469 przypadków SARS-Cov-2, niemal o tysiąc więcej niż w środę. Śmiertelnych ofiar Covid-19 w Nowym Jorku przybyło 11.

Nagły wzrost zachorowań przypisuje się m.in. zwiększeniu zdolności do przeprowadzania testów na obecność koronowirusa. Zajmuje się tym teraz w całym stanie także kilkanaście upoważnionych laboratoriów prywatnych. Do niedawna mogły to robić głównie dwie rządowe placówki.

W stanie Nowy Jork działają także dwa punkty, pozwalające na przeprowadzanie testów pasażerów samochodów bez konieczności opuszczania przez nich pojazdów. Jeden jest w New Rochelle, a drugi w Jones Beach State Park na Long Island.

Jeszcze kilka dni temu poddawano testom tylko 200 osób dziennie. W środę, według gubernatora Nowego Jorku Andrewa Cuomo, objęto nimi 7584 osoby.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...