Servier – przejęcie działu onkologicznego Shire

Udostępnij post:

Międzynarodowa firma farmaceutyczna Servier poinformowała o sfinalizowaniu nabycia działu onkologicznego firmy Shire, po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych. Dzięki tej transakcji o wartości 2,4 mld USD, Servier ma uzyskać bezpośrednią obecność komercyjną w Stanach Zjednoczonych oraz wzmocnić portfolio dostępnych leków onkologicznych w krajach, w których Grupa jest już obecna.

Servier nabyła dział onkologiczny, który obejmuje dwa wprowadzone już do obrotu produkty lecznicze: pierwszy do stosowania w ostrej białaczce limfoblastycznej u dzieci i dorosłych, drugi w leczeniu dorosłych pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami, a także dwa preparaty immunoonkologiczne w fazie rozwoju.

– Obecne przejęcie to ważny krok w kierunku realizacji ambicji Grupy Servier. Oznacza rozpoczęcie przez Servier działalności komercyjnej w Stanach Zjednoczonych, które są największym rynkiem farmaceutycznym na świecie, a także znaczące wzmocnienie portfolio leków onkologicznych Grupy. To część dwukierunkowej strategii Servier, która zakłada leczenie rosnącej liczby pacjentów na całym świecie lekami innowacyjnymi oraz osiągnięcie znaczącej globalnej pozycji w onkologii – mówi Olivier Laureau, prezes Servier. 

W Stanach Zjednoczonych, dystrybucją produktów leczniczych Servier zajmie się nowo utworzona spółka zależna Grupy: Servier Pharmaceuticals LLC z siedzibą w Bostonie, zatrudniająca 80 osób, w tym pracowników, którzy przeszli do Servier z Shire. Servier Pharmaceuticals będzie nadal oferować w Stanach Zjednoczonych preparaty Shire. Przed nową spółką zależną postawiono dwa cele: osiągnięcie silnej pozycji komercyjnej w USA w oparciu o istniejące produkty lecznicze Servier oraz wzbogacenie portfolio o nowe, już zarejestrowane bądź bliskie wprowadzenia na rynek leki innowacyjne.

Poza Stanami Zjednoczonymi, w międzynarodowej strukturze organizacyjnej Servier pracę znajdzie ok. 75 pracowników Shire, którzy będą się nadal zajmować sprzedażą preparatów wprowadzonych do dystrybucji przez Shire.

Obecne przejęcie to dla firmy Servier kolejny krok w kierunku realizacji strategicznego celu, jakim jest osiągnięcie pozycji globalnej firmy biofarmaceutycznej – informuje producent.

Servier to międzynarodowa firma farmaceutyczna z siedzibą w Suresnes, we Francji, zarządzana przez fundację typu non-profit. Zatrudnia łącznie 21.700 osób w 149 krajach świata. W 2017 r. jej przychody wyniosły 4 mld 152 mln euro. Grupa zamierza inwestować 25 proc. przychodów ze sprzedaży (z wyłączeniem leków odtwórczych) w badania naukowe, a całość zysków w rozwój przedsiębiorstwa. Rozwój Servier opiera się na pięciu kluczowych dziedzinach: schorzenia układu krążenia, choroby immunozapalne, zaburzenia neuropsychiatryczne, nowotwory i cukrzyca, a także działalności w obszarze wysokiej jakości leków odtwórczych. Oprócz opracowywania nowych leków, Servier oferuje także rozwiązania z obszaru e-zdrowia.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...