Telemedycyna Polska – spadek przychodów o jedną czwartą

Udostępnij post:

Telemedycyna Polska S.A. uzyskała w sierpniu 2019 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 327,6 tys. zł, co oznacza spadek o 24,6 proc. w porównaniu do sierpnia 2018 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Telemedycyna Polska w sierpniu 2019 r. miały narastająco wartość 3 mln 541,8 tys. zł i były o 1,2 proc. wyższe w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r.

W poprzednich miesiącach 2019 r. Telemedycyna Polska S.A. wykazywała tendencję zarówno wzrostową, jak i spadkową: w czerwcu 2019 r. nastąpił wzrost przychodów o 41 proc., zaś w marcu – spadek o 32 proc.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka dysponuje własnym Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i wykonuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Firma bezpośrednio świadczy usługę kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W jej ramach pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego.

W strategia spółki jest wprowadzanie i rozwijanie rozwiązań telemedycznych w obszarze chorób przewlekłych: teleopieki kardiologicznej, a następnie teleopieki długoterminowej.  Jednym z obszarów jest też teleopieka senioralna.

34,15 proc. akcji spółki Telemedycyna Polska S.A. znajduje się w posiadaniu Neuca Med, spółka z Grupy Neuca.

Red. (medycynaprywatna.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...