Telemedycyna Polska – wyniki na I półrocze 2018 r.

Udostępnij post:

Grupa Telemedycyna Polska S.A. poinformowała o spadku w czerwcu 2018 r. skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Wyniosły one 428,2 tys. zł i były niższe w porównaniu do przychodów osiągniętych w czerwcu 2017 r. o 4,8 proc.

Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Telemedycyna Polska S.A. narastająco w czerwcu 2018 r. wyniosły 3.170,6 tys. zł, co oznacza wzrost o 24 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2017.

W maju 2018 Grupa zanotowała wzrost przychodów o ponad 112 proc. w porównaniu do maja 2017 r., a w kwietniu 2018 r. – spadek o prawie 26 proc.

Natomiast skonsolidowane przychody za maj 2018 r. narastająco wzrosły o 30,1 proc. w porównaniu do maja 2017 r. i wyniosły 2 742,4 tys. zł.

W kwietniu 2018 r. Grupa zanotowała spadek przychodów o 25,9 proc. w porównaniu do kwietnia roku poprzedniego, natomiast w marcu wzrost o 65 proc. W lutym 2018 r. ponownie odnotowano spadek, w styczniu 2018 r. natomiast – wzrost.

Telemedycyna Polska S.A. specjalizuje się w usługach telekardiologicznych dla pacjentów indywidualnych oraz dla placówek medycznych na terenie całego kraju. Spółka posiada własne Centrum Monitoringu Kardiologicznego, które czynne jest przez całą dobę, 365 dni w roku i obsługuje kilka tysięcy badań miesięcznie.

Firma bezpośrednio świadczy usługę kardiotele – całodobową teleopiekę kardiologiczną. W ramach tej usługi pacjenci wyposażani są w osobisty, przenośny aparat EKG, za pomocą którego mogą przesyłać przez telefon swoje badania oraz konsultować je z dyżurującym lekarzem z Centrum Monitoringu Kardiologicznego.

Od grudnia 2016 r. 24 proc. akcji spółki Telemedycyna Polska S.A. posiada Neuca Med, spółka z Grupy Neuca.

Red. (źródło: medycynaprywatna.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...