Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 918 punktów na 1000 możliwych. Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy (895 pkt), na trzecim Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa (894 pkt).

Ranking przygotowywany był już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade. Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W rankingu szpitali  zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych  na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego im. Św. Jadwigi z Opola.

Nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej” otrzymał lider całego Rankingu – Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy.

Patrz ranking

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawy ranking – miło zobaczyć szpitale ze swojej miejscowości w ogólnopolskim TOP100. 🙂
    Czekam na więcej tego typu statystyk!

    P.S. Przydałaby się również wersja rankingu w formie pliku arkusza kalkulacyjnego, żeby móc zestawić ze sobą różne oceniane aspekty – ale to tylko takie małe czepialstwo, bo na szczęście nie jest z tym dużo roboty i całość zrobić można we własnym zakresie. 🙂

    Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ