Zarażone koronawirusem 93 osoby w Polsce. Dwa zgony

Udostępnij post:

W Polsce potwierdzono dotąd 93 przypadki koronawirusa, dwie z tych osób zmarły. Ministerstwo zdrowia podało w 14 marca, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone są pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Są to dwie osoby z Warszawy, jedna z Poznania, jedna z Lublina i pięć z Łodzi.

Resort przekazał, że zrobiono dotąd 4414 testów na obecność koronawirusa. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby wykonano ich ponad 1,5 tys.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem resort zdrowia poinformował 4 marca. Od tego czasu osoby z koronawirusem hospitalizowano m.in. w placówkach we Wrocławiu, Warszawie, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Leżajsku, Łodzi i Lublinie.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zwiększyła się do 93 osób. Dwie z nich zmarły. 12 marca śmierć poniosła 57-letnia kobieta. Przebywała on w szpitalu w Poznaniu. 13 marca w szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna.

W ostatnich dniach zapadły decyzje o odwołaniu imprez masowych oraz zawieszeniu zajęć na uczelniach, w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych do 25 marca. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa. Towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju. Będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

W związku z zagrożeniem koronawirusem rząd zdecydował o ograniczeniu funkcjonowania centrów i galerii handlowych. Sklepy spożywcze, apteki, drogerie i pralnie będą czynne. Inaczej działać będą restauracje i bary. Zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...