Alior Bank [CPS] PL

Leczenie niepłodności w szpitalu klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostanie dofinansowane z funduszy UE. Jedyny na Pomorzu referencyjny ośrodek podpisał umowę na doposażenie „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce”.

Dzięki dofinansowaniu będziemy jedynym ośrodkiem na Pomorzu, który będzie prowadził tak zaawansowaną diagnostykę i leczenie niepłodności. Wzmacnia to nie tylko pozycję uczelni i szpitala, ale również pozwala rozszerzyć działalność dydaktyczną wśród studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – mówi prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

Wartość sprzętu, który ma zostać zakupiony, przekracza milion złotych. Środki przeznaczone zostaną na aparat USG, tor wizyjny do badań laparoskopowych i histeroskopowych, fotel ginekologiczny oraz system do koagulacji laparoskopowej, których łączna wartość wynosi ponad milion złotych.

To już kolejna transza środków. Pierwsza została przeznaczona na sprzęt diagnostyczny, laboratoryjny, druga sfinansuje aparaturę potrzebną do prowadzenia pacjentów, do interwencji – wyjaśnia Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało wybrane jako jeden z ośrodków referencyjnych leczenia niepłodności, dzięki czemu od połowy 2018 r. realizowany jest w nim “Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” finansowany ze środków unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwa Zdrowia. Oprócz kompleksowej diagnostyki niepłodności, zakłada on objęcie uczestników opieką psychologiczną, jak również niezbędne leczenie operacyjne i zachowawcze.

Głównym celem „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. Program jest skierowany głównie do osób, u których występuje problem z niepłodnością, pozostających w związkach małżeńskich lub we wspólnym pożyciu. W jego ramach planuje się utworzyć sieć co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności, jak również przeprowadzić szkolenia dla personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności.

Red.

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA