Leczenie niepłodności finansowane ze środków UE

Udostępnij post:

Leczenie niepłodności w szpitalu klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zostanie dofinansowane z funduszy UE. Jedyny na Pomorzu referencyjny ośrodek podpisał umowę na doposażenie „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce”.

Dzięki dofinansowaniu będziemy jedynym ośrodkiem na Pomorzu, który będzie prowadził tak zaawansowaną diagnostykę i leczenie niepłodności. Wzmacnia to nie tylko pozycję uczelni i szpitala, ale również pozwala rozszerzyć działalność dydaktyczną wśród studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – mówi prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

Wartość sprzętu, który ma zostać zakupiony, przekracza milion złotych. Środki przeznaczone zostaną na aparat USG, tor wizyjny do badań laparoskopowych i histeroskopowych, fotel ginekologiczny oraz system do koagulacji laparoskopowej, których łączna wartość wynosi ponad milion złotych.

To już kolejna transza środków. Pierwsza została przeznaczona na sprzęt diagnostyczny, laboratoryjny, druga sfinansuje aparaturę potrzebną do prowadzenia pacjentów, do interwencji – wyjaśnia Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zostało wybrane jako jeden z ośrodków referencyjnych leczenia niepłodności, dzięki czemu od połowy 2018 r. realizowany jest w nim “Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” finansowany ze środków unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwa Zdrowia. Oprócz kompleksowej diagnostyki niepłodności, zakłada on objęcie uczestników opieką psychologiczną, jak również niezbędne leczenie operacyjne i zachowawcze.

Głównym celem „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. Program jest skierowany głównie do osób, u których występuje problem z niepłodnością, pozostających w związkach małżeńskich lub we wspólnym pożyciu. W jego ramach planuje się utworzyć sieć co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności, jak również przeprowadzić szkolenia dla personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności.

Red.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...