Lotnicze Pogotowie Ratunkowe usyskało wsparcie z funduszy Unii Europejskiej. Podpisano kolejną umowę o dofinansowanie inwestycji o łącznej wartości ponad 23 mln zł. Obejmie ona wybudowanie i modernizację baz w Bydgoszczy-Osielsku, Katowicach, Białymstoku i Szczecinie-Goleniowie.

Lotnicze Pogotowie udziela m.in. pomocy w razie poważnych wypadków drogowych, czy transportuje pacjentów w najcięższych stanach między placówkami.

Modernizacja baz LPR jest niezwykle ważna szczególnie w kontekście spełniania standardu tzw. „złotej godziny”, czyli nieprzekraczania 60 minut pomiędzy zdarzeniem a rozpoczęciem specjalistycznego leczenia – zwraca uwagę resort zdrowia.

Jak informuje, obecna perspektywa finansowa środków unijnych pozwala na kontynuację rozpoczętych działań w zakresie budowy, remontów oraz doposażanie kolejnych baz: w Płocku, Olsztynie, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Bydgoszczy oraz dalszą modernizację i rozbudowę baz w Gdańsku, Sanoku, Szczecinie i Białymstoku. Cały projekt ze względów technicznych podzielono na III etapy. Jego szacowana łączna wartość to 73,6 mln zł.

Uzupełnieniem podjętych działań z dofinansowaniem unijnym ma być przystosowanie śmigłowców oraz wyposażenie załogi w sprzęt pozwalający na wykonywania operacji lotniczych w niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w nocy.

Red. (źródło: gov.pl/web/zdrowie)

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

CAPTCHA