Selvita – chemia medyczna z University of California

Udostępnij post:

Selvita Inc. z siedzibą w Cambridge,w  Massachusetts przedłużyła i znacząco rozszerzyła zakres umowy na usługi badawczo-rozwojowe świadczone w obszarze chemii medycznej zawartej z University of California w San Francisco (UCSF).

Trwająca od trzech lat współpraca firmy Selvita z Instytutem Chorób Neurodegeneracyjnych na University of California w San Francisco, obejmowała wsparcie z zakresu chemii medycznej, w tym syntezę chemiczną, oczyszczanie, określenie struktury oraz czystości związków o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Rozszerzenie współpracy zakłada przedłużenie kontraktu na kolejne trzy lata oraz znaczące zwiększenie zespołu realizującego badania w obszarze chemii medycznej i analizy ADME.

Jesteśmy zachwyceni faktem, iż tak znana i szanowana instytucja badawcza, jak University of California, zdecydowała się na kontynuację współpracy z Selvitą. Przedłużenie i zarazem znaczące rozszerzenie tej współpracy stanowi potwierdzenie naszego doświadczenia i możliwości wspierania naszych klientów w projektach z zakresu odkrywania leków. Nie możemy się doczekać dalszych efektów tej owocnej współpracy – mówi Andrzej Nieradka, wiceprezes ds. rozwoju biznesu Selvita Inc., odpowiedzialny za zarządzanie projektem z UCSF.

Oddział sprzedażowy Selvity na Zachodnim Wybrzeżu USA rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015 roku. Jego siedziba znajduje się w San Bruno, w Kalifornii.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną zajmującą się odkrywaniem i rozwojem leków stosowanych przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Zajmuje się również świadczeniem laboratoryjnych usług badawczo-rozwojowych na zlecenie firm farmaceutycznych, biotechnologicznych i chemicznych z całego świata. Poprzez spółkę zależną – Ardigen – tworzy zaawansowane rozwiązania bioinformatyczne.

Selvita powstała w 2007 r. Obecnie zatrudnia ponad 500 pracowników, z czego 1/3 posiada stopień doktora. Główna siedziba spółki i laboratoria mieszczą się w Krakowie. Drugi oddział badawczy znajduje się w Poznaniu. Selvita posiada biura w największych ośrodkach biotechnologicznych na świecie, w Regionie Bostonu i Regionie San Francisco w Stanach Zjednoczonych oraz w Cambridge w Wielkiej Brytanii. W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi współpracuje m.in. z renomowanymi firmami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck, Epidarex Capital, Nodthera, Menarini Group.

W 2011 r. Selvita debiutowała na rynku NewConnect. Od roku 2014 notowana jest na głównym rynku GPW. W marcu 2017 r. weszła w skład indeksu sWIG80.

Red.

Czytaj:

https://pharmaexpress.pl/selvita-z-certyfikatem-uznawanym-w-usa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...