Polpharma i FM Logistic strategicznymi partnerami w logistce

Udostępnij post:

Polpharma oraz FM Logistic podpisały długoterminową umowę dotyczącą kompleksowej obsługi magazynowej i transportowej dla całego portfela produktów Grupy Polpharma w Polsce. W jej wyniku FM Logistic zrealizuje w Błoniu pod Warszawą kolejny etap rozbudowy największego centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Obiekt, który FM Logistic udostępni firmie Polpharma, stanie się jej centralną hurtownią i platformą dystrybucji farmaceutyków. Z tego miejsca będzie realizowana centralna dystrybucja produktów Polpharmy wytwarzanych przez 5 zakładów Grupy w Polsce.

Jak informuje polski producent, centralna hurtownia jest odpowiedzią na ekspansję i rosnącą skalę działalności Grupy Polpharma. Pozwoli na uproszczenie i optymalizację procesów logistycznych dla wyrobów gotowych, przyczyniając się również do ochrony środowiska i mniejszej emisji CO2. Umożliwi także wykorzystanie zwolnionej przestrzeni w magazynach przyzakładowych firmy na potrzeby rosnącej ilości surowców i półproduktów.

– Po szczegółowej analizie ofert i wielomiesięcznych negocjacjach wybraliśmy stabilnego i wiarygodnego partnera, doświadczonego w obsłudze produktów farmaceutycznych. Powierzając FM Logistic wsparcie w zakresie dystrybucji wszystkich naszych wyrobów gotowych, liczymy na bardzo wysoką jakość współpracy i wieloletnie partnerstwo, które przyczyni się do jeszcze lepszej obsługi naszych klientów i dostępności naszych produktów dla pacjentów – mówi Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma.

FM Logistic zainwestuje ponad 60 mln zł w rozbudowę obiektu, który odpowiadał będzie rosnącym wymaganiom jednego ze swoich największych klientów. Po zakończeniu tego etapu wielobranżowa platforma FM Logistic Health w Błoniu będzie miała łączną powierzchnię prawie 92 000 metrów kwadratowych i pojemność ponad 140 000 palet. Oprócz usług związanych ze składowaniem i dystrybucją produktów, zarówno na rynek krajowy jak i międzynarodowy, na platformie na dużą skalę realizowane są usługi copackingu i comanufacturingu dla różnych klientów.

– Naszym głównym celem podczas projektowania rozwiązań i negocjacji umowy było skoncentrowanie się na współtworzeniu wartości dla klientów Polpharmy, w oparciu o najnowocześniejsze procesy i rozwiązania, które potrafimy wdrażać. Jakość i bezpieczeństwo operacji były najistotniejszym priorytetem wspólnej grupy projektowej  – wyjaśnia Daniel Franke, dyrektor zarządzający FM Logistic Central Europe..

Umowa została zawarta na 7 lat. Rozpoczęcie operacji w nowo budowanej hurtowni Polpharmy w Błoniu planowane jest w II kwartale 2020 roku, po uzyskaniu przez firmę niezbędnej certyfikacji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Polpharma jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego i jedną z 20 największych firm generycznych na świecie. Grupa Polpharma wraz z partnerami strategicznymi zatrudnia ponad 7,5 tys. pracowników i posiada siedem zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji i Kazachstanie oraz pięć ośrodków badań i rozwoju. Portfolio obejmuje ok. 750 produktów, a kolejnych 200 znajduje się w fazie rozwoju. Firma wytwarza leki na receptę, leki szpitalne oraz szeroką gamę produktów wydawanych bez recepty. Co ósmy lek w polskich aptekach i co trzeci w szpitalach pochodzi z Polpharmy. Firma eksportuje swoje produkty do 35 krajów świata, 40 proc. jej przychodów pochodzi z operacji międzynarodowych.

FM Logistic Central Europe to oddział międzynarodowego operatora logistycznego działającego na trzech kontynentach. Swoją działalność w naszym kraju firma rozpoczęła w 1995 r. FM Logistic Central Europe posiada 12 platform logistycznych i 17 magazynów przeładunkowych w Polsce, kolejne 10 obiektów znajduje się w Czechach i Słowacji oraz na Węgrzech. FM Logistic w Europie Centralnej zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej zdolną pomieścić ponad 1 mln 100 tys. palet oraz korzysta z ponad 2,5-tys. floty pojazdów.

Red.

Czytaj:

https://pharmaexpress.pl/polpharma-i-microsoft-tworza-fabryke-przyszlosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Bioton: aplikacja GensuApp z certyfikatem

Bioton opracował wspólnie z firmą MiyaHealth aplikację GensuApp dla osób z cukrzycą. Uzyskała ona certyfikację ISO 13845:2016 oraz...

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...