Test na sepsę i COVID-19. Szybka diagnoza w nagłych przypadkach

Udostępnij post:

Test na sepsę i COVID-19 jest już dostępny na rynku. Ortho Clinical Diagnostics to globalny lider w zakresie diagnostyki in vitro nakierowanej na ratowanie życia dzięki innowacyjnym rozwiązaniom laboratoryjnym. Firma otrzymała znak zgodności europejskiej CE dla testu prokalcytoniny VITROS B.R.A.H.M.S.

Test na sepsę i COVID-19 ma wspierać specjalistów klinicznych w rozpoznawaniu posocznicy i innych poważnych zakażeń bakteryjnych. Najnowsze badanie oferowane producenta jest dostępne w systemie immunodiagnostyki VITROS 3600, VITROS 5600 oraz zintegrowanym systemach VITROS XT 7600 i ECi/ECiQ.

Szacuje się, że na sepsę (posocznicę) każdego roku choruje ponad 30 mln ludzi na całym świecie. Umiera z jej powodu prawie 6 mln pacjentów. Nierozpoznana i nieleczona choroba prowadzi do zakażenia ogólnoustrojowego, uszkodzenia tkanek, niewydolności organów i śmierci.

Aby zwiększyć szansę przeżycia pacjentów chorych na sepsę, niezbędna jest szybka diagnostyka i właściwa antybiotykoterapia. W wielu badaniach klinicznych wskazuje się na znaczącą rolą badania PCT w zakresie wykrywania infekcji bakteryjnych oraz wyboru leczenia antybiotykowego.

Test prokalcytoniny VITROS B.R.A.H.M.S PCT ma za zadanie wspierać dokonywanie oceny klinicznej we wczesnym wykrywaniu poważnych infekcji bakteryjnych. Stosuje się go w przypadku rozpoznawania takich chorób, jak:

  • posocznica,
  • pozaszpitalne zapalenie płuc,
  • ostre zapalenie oskrzeli,
  • zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Test pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących antybiotykoterapii. Rosnąca antybiotykoodporność sprawia, że niezwykle ważne jest ograniczenie do minimum niepotrzebnego i przedłużonego leczenia antybiotykami.

Ponadto test PCT znajduje także zastosowanie w protokole leczenia COVID-19. Podwyższony poziom PCT może wskazywać na bakteryjną koinfekcję i progresję do dużo poważniejszej formy choroby.

 W nagłych przypadkach

Jak informuje producent, wykorzystując nowe testy prokalcytoniny VITROS B.R.A.H.M.S PCT laboratoria mają do dyspozycji moc metody B.R.A.H.M.S oraz jakość dostępną tylko w przypadku analizatorów VITROS. Łącznie oba te rozwiązania przyczyniają się do osiągania lepszych wyników w leczeniu pacjentów. Wszystko dzięki dostarczaniu lekarzom szybkich, dokładnych i rzetelnych wyników badań, dzięki czemu mogą oni diagnozować, monitorować i planować leczenie pacjentów.

Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z VITROS laboratoria mogą wykonywać więcej zleceń z trudnych próbek o małej wielkości 30µL. Ponadto test oferuje maksymalną efektywność przy długim odstępie między kolejnymi kalibracjami wynoszącym 56 dni oraz oferuje analityczną korelację i kliniczną zgodność z metodą B.R.A.H.M.S.

– W nagłych przypadkach czy sytuacjach zagrożenia życia liczy się każda minuta. Szybkie i dokładne wyniki determinują wybór terapii, czasem nawet decydując o przeżyciu lub śmierci pacjenta. Każdy wykonany test oznacza życie, więc firma przykłada ogromną wagę do tego, by zaopatrywać zespoły medyków w wysokiej jakości narzędzia diagnostyczne. Dają one dokładne wyniki, pomagające klinicystom w szybszym podejmowaniu leczenia pacjentów – mówi Nadav Kaufman, starszy dyrektor ds. marketingu międzynarodowego w zakresie oferty i innowacji Ortho Clincial Labs.

Technologia VITROS pozwala na dostarczenie lekarzom wyników w krótkim czasie przy 96,5% wydajności. Opracowana przez spółkę technologia MicroSensor wykrywa i oznacza wyniki wskazujące na potencjalną hemolizę, ikterię czy zmętnienie. Redukuje w ten sposób potrzebę sprawdzania i ponownego przeprowadzania testu. Gwarantowana stabilność tego rozwiązania wynosi 98%.

Ortho Clinical Diagnostics to światowy lider w zakresie diagnostyki in vitro. Działania w nakierowane są na poprawę jakości i ratowanie życia ludzi dzięki innowacyjnym rozwiązaniom laboratoryjnym. Usługi kieruje do społeczności laboratoryjnych i immunohematologicznych. Z produktów firmy korzystają szpitale banki krwi i laboratoria w ponad 125 krajach.

Red. (źródło: PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Więcej na ten temat

Cognizant zaprzęga AI do opracowywania leków

Cognizant udoskonala zastosowanie technologii generatywnej sztucznej inteligencji za pomocą platformy NVIDIA BioNeMo z myślą o rozwiązywaniu złożonych kwestii...

Teva wprowadza zmiany w portfolio leków

Obowiązki związane ze sprzedażą, marketingiem i dystrybucją w Polsce produktu leczniczego Myocet liposomal przejęła od Tevy z początkiem...

AstraZeneca przejęła dwie globalne spółki biotechnologiczne

AstraZeneca z początkiem 2024 roku sfinalizowała zakup dwóch biotechnologicznych spółek prowadzących zaawansowane badania kliniczne w obszarze onkologii, chorób...

Alergia krzyżowa. Uczulenie na pyłki drzew i żywność

Alergia krzyżowa. Reakcje krzyżowe alergii pomiędzy alergenami wziewnymi i pokarmowymi występują u osób uczulonych na pyłki drzew i...