Forbes w ubiegłym roku stworzył listę największych firm na świecie, w oparciu o różne kategorie. Ranking najbardziej innowacyjnych firm – The World’s Most Innovative Companies pozycjonuje przedsiębiorstwa według tzw. premii za innowację – Innovation Premium.

Wskaźnik Innovation Premium obliczany jest na podstawie analizy bieżącej wartości netto przepływów pieniężnych – wartości bazowej, w porównaniu z całkowitą wartością przedsiębiorstwa – EV (Enterprise Value). Różnica między EV i wartością bazową jest premią przyznawaną przez inwestorów giełdowych za przeświadczenie, że firma nadal będzie rentowna, generując wzrost (z uwzględnieniem danych historycznych i prognoz na najbliższe lata).

Wzięte pod uwagę zostały tylko te branże, które znane są z inwestowania w innowacje – z wyłączeniem tych, które nie mają mierzalnych inwestycji w badania i rozwój, jak banki i inne usługi finansowe. Listy nie tworzą również przedsiębiorstwa energetyczne i górnicze, których wartość rynkowa w większym stopniu związana jest z cenami surowców, niż z innowacjami.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ